Yüzey İşlem

ENDER'in alüminyum profilleri elektrokimyasal, eloksal, organik ve toz kaplama dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yüzey işlemine tabi tutulabilir.

Toz boya için 300 Ton / MONTH kapasiteli boyahanemiz ve QUALICOAT lisanslı bir şirket olan 100 Ton / MONTH kapasiteli bir ahşap transfer hattımız var, çok yüksek kalitede renkli kaplamalar sunuyoruz.


TOZ KAPLAMA

Elektrostatik toz boya için toz kaplama yüzey işlemleri yatay ve dikey çizgilerden oluşan bir kombinasyon halinde mevcuttur. ENDER günde 10 ton kapasiteye ve 6500 mm uzunluğa kadar profil işleme kapasitesine sahiptir. Hat, QUALICOAT sertifikalıdır ve kalite ve çevreye duyarlı üretim için tüm Avrupa gereksinimlerini karşılamaktadır.

Toz boya, yüksek kaliteli, uzun ömürlü bir profil koruyucu kaplama üretir.

ENDER’in renk bakımı, çevre dostu krom içermeyen (Titanyum bazlı) bir işlemdir ve aşağıdakileri sağlar:

  • GENİŞ RENK YELPAZESİ
  • ALÜMİNYUM YÜZEY KORUMA
  • İYİ GİYİM VE DÜŞÜK SÜRTÜNME KATSAYISI
  • KORUYUCU FİLMLERİN KAPLAMALI YÜZEYLERE UYGULANMASI

ELOKSAL

Eloksal, öncelikle alüminyum profillerdeki korozyon direncini arttırmak için kullanılan bir yüzey işleme yöntemidir. Bu işlem aynı zamanda daha iyi renk dayanıklılığı sağlar - eloksal genellikle kir itici özelliklere sahip bir tedavi olarak kabul edilir.

Alüminyum üzerindeki eloksal işlemi, paslanmaya karşı direnci arttırdığı için öncelikle denizcilik, otomotiv ve havacılık gibi endüstriyel uygulama profillerinde kullanılır. Bina yapımında Mimari Sistemlerde de kullanılabilir. Özel bir parlaklığın ve işlemin sağladığı korozyon direncinin kombinasyonu, en spesifik, en zorlu projeler için bile seçilen yüzey işleminin anodize edilmesini sağlar.